Laste jõulueelne tore päev Tauno Kangro ateljees

Laupäeval 16.detsembril korraldas EKLVL koostöös lionsklubiga Tallinn Kristiine toreda ürituse tuntud skulptori Tauno Kangro ateljees. Kohale tuli 16 last ja 15 lapsevanemat, ega rohkemale polekski kohta pika laua taha jagunud.

Koosveedetud aja jooksul said lapsed ja ka mõned agaramad lapsevanemad oma esimese kogemuse skulptorina. Nüüd me teame, kuidas enne töö algust kõik materjalid ette valmistada, kuidas teha valmis alusplaat, traadist algvorm, seejärel juba plastiliinist kuju ise.

Nautisid nii lapsed kui ka vanemad, Tauno Kangro ise käis ringi ja abistas nõuga. Ta ei jätnud ka ütlemata, et tegelikult pole keegi parem kui teine, igaüks on oma kunstiteose ainulaadne autor. Ta arvas ka, et meis kõigis on mingi kunstniku alge olemas, see tuleb endas lihtsalt üles leida ja oma tööst rõõmu tunda.

Päeva lõpuks valmisid kassid, lõvi, pingviinipere, pelikan, toonekurg, kotkas ja isegi üks päris suur dinosaurus.

Kõik tegijad said lõpetuseks Taunolt ka autogrammi oma tööle ja hinde, mis oli vähemalt 5!

Koos nautisime ka jõululauakest, kust ei puudunud ei piparkoogid, mandariinid ega ka kommid. Lõpetuseks sai iga laps endale ka kaasa üllatusmuna!

Meie tegemisi kajastas ka Tallinna TV, saadet saab vaadata sellelt lingilt, meie osa algab alates 10:06.

Meie suur ja siiras tänu kuulub Tauno Kangole, tema abilisele ja muidugi LC Tallinn Kristiinele, kes meile selle võimaluse kinkis!

Pildigalerii

Posted in Uudised