Tallinna loomaaias saab viipekeelt õppida

Tallinna Ülikooli tudengid koostasid ELU (Erialasid Lõimiv Uuendus)  projekti raames viipekeelt õpetava tahvli, mis paigutatakse Tallinna Loomaaeda. Viipekeelt õpetava tahvli eesmärk on juhtida tähelepanu Eesti viipekeelele ning ühendada kuuljate ja kurtide kogukondi. Tahvli valmimisel tehti koostööd ka erialaorganisatsioonide- ja spetsialistidega. Varasemalt on sarnase eesmärgiga tahvel juba ka loodud Haabersti linnaosas asuvale Järveotsa mänguväljakule.

Viipekeelt õpetav tahvel on võimalus igal loomaaia külastajal teha tutvust viipekeelega, teadvustades seeläbi kurtide kogukonda ja viipekeelt. Nii oleme paremini valmis viipekeelsete inimestega kohtudes ületama keelebarjääre.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanovi sõnul sai Eesti esimene eesti viipekeelega tahvel Tallinna Ülikooli tudengite ja Haabersti linnaosavalitsuse koostöös paigaldatud eelmise aasta lõpus Järveotsa mänguväljakule. “Kui Tallinna Ülikooli tudengid sama sooviga taas linnaosavalitsuse poole pöördusid olime rõõmuga nõus neid veel aitama,” ütles Siljanov. “Mul on siiralt hea meel, et Haabersti linnaosasse paigaldatud viipetahvel saab lisa ja nüüd on viipeid õpetav silt ka lasteloomaaias, kus lapsi käib üle Eesti. See on suurepärane võimalus lastes viipekeele vastu huvi tekitada ning hõlbustada suhtlust Eesti vaegkuuljate, kurtide laste ja kuuljate laste vahel,” ütles linnaosavanem ning lisas, et tegemist on olulise sammuga parema ning mõistvama ühiskonna suunas.

“Loomaias olev lastele mõeldud ala on ideaalseks kohaks viipekeelt õpetavale tahvlile, sest lapsed on rohkem avatud uuele ja põnevale. Lisaks annab see enesekindlust juurde ja aitab suhtlust alustada nii kurtidel lastel kui ka kuuljatel, kes võibolla muidu ei julgeks nii aktiivselt suhelda”, ütles projekti liige Kaisa Kuusiste.

Tahvli ametlik avamine toimus 9. mail kell 12:00 Tallinna loomaaia lasteloomaaias.

Posted in Uudised